تحصیلات لازم برای فعالیت در بازار بورس (توضیحات کامل) + ویدیو

آیا قصد ورود به بازار بورس و خرید و فروش سهام را دارید؟ به نظر می رسد که این بازار برای کسب درآمد و سودآوری، فوق العاده وسوسه کننده باشد. از خود می پرسید که تحصیلات لازم برای فعالیت در بازار بورس چیست و آیا بدون تحصیلات مرتبط می توان در بورس فعالیت کرد؟

تحصیلات لازم برای فعالیت در بازار بورس

پیش از هر چیزی باید گفت که تحصیلات لازم برای فعالیت در بازار بورس را نمی توانیم به تعریف خاص و از پیش تعیین شده ای، مرتبط نماییم. بدیهی است که با داشتن تحصیلات مرتبط به بازرگانی، امور مالی، سرمایه گذاری و مانند آن ها، می توانید ضریب موفقیت بالاتری برای خود به وجود بیاورید؛ زیرا کسب درآمد در بورس به جز بستگی داشتن به میزان سرمایه وارده، به اطلاعات و دانش بورسی مربوط خواهد شد.

تحصیلات در بورس

اما این که تصور کنید هر شخص با سطح تحصیلات بالاتر یا حتی مرتبط، لزوما به سودآوری بیشتری در بورس دست خواهد یافت، اشتباه است. برای ورود به بازار بورس و سهام، لازم است که به میزان کفایت تحصیلات داشته و قادر به آنالیز نرخ سهم ها و اطلاعات مربوط به آن ها باشید (یعنی همان دیپلم متوسطه که ذکر کردیم).

همین طور سواد مورد نیاز در بازار بورس، به حدی است که شخص متقاضی قادر به مطالعه و یادگیری اطلاعات بازار بورس باشد. این قانون را به خاطر داشته باشید؛ هر آن قدر که در بازار بورس نخبه تر باشید، سودآوری بیشتری به دست خواهید آورد.

اگر شما دارای تحصیلاتی در زمینه مدیریت مالی و مباحث مربوط به سرمایه گذاری باشید، قطعا با هشیاری بیشتری در این بازار عمل کرده و ریسک های کمتری برای خود به وجود می آورید. در غیر این صورت، برای آن که در بازار خرید و فروش سهام، به شخصیت حقیقی حرفه ای تبدیل شوید؛ لازم است که مطالعات پیش نیاز بیشتری داشته و اطلاعات خود در زمینه سرمایه گذاری (به ویژه سرمایه گذاری در بورس) را بالا ببرید.

این اتفاق می تواند برای یک فرد با سطح تحصیلات دیپلم رخ دهد و در زمینه سرمایه گذاری بازار بورس، بارها موفق تر از یک فارغ التحصیل PHD عمل کند. به طور خلاصه می توان گفت که این اطلاعات بورسی و تجربیات شما در زمینه خرید و فروش سهام است که تعیین کننده خواهد بود، نه سطح تحصیلات دانشگاهی!

سطح اطلاعاتی که برای موفقیت در بورس لازم است را از مسیر تجربه و یادگیری و مطالعه بازار سهام، به دست خواهید آورد. این چیزی است که همیشه توسط متخصصان و مشاوران بورس توصیه می شود. برای موفقیت و سودآوری در این بازار، باید مطالعات کافی داشته و همیشه سطح اطلاعات خود درباره شرکت های سهامدار را به روز نگاه دارید.
البته قابل انکار نیست که برخی از ما دارای استعداد ذاتی و هوش مالی در این زمینه هستیم و بسیار سریع تر از سایرین در بازار سرمایه گذاری، موفق ظاهر خواهیم شد.

برخی دیگر نیز نیاز به دریافت مشاوره های دائمی و سطح آموزش بیشتری دارند؛ اما در نهایت هر شخصی با هر سطحی از سواد می تواند پس از گذراندن دوره های بورس، به یک سهامدار موفق و پول ساز در این بازار جذاب و هیجان انگیز تبدیل شود.

 

بهترین مهارت های برای ورود به بورس

برای ورود به هر کسب و کاری باید مهارت های لازم را داشته باشید. بازار بورس نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای شروع بورس بهتر است ابتدا مفاهیم اولیه بازار را یاد بگیرید. سپس دوره های مرتبط با تابلوخوانی، روانشناسی بورس می توانند مفید باشند. در نهایت آموزش تکنیکال مقدماتی و تحلیل بنیادی نیز لازم است.

 

ویدیوی آموزشی مرتبط با تحصیلات در بورس

 

تحصیلات لازم برای فعالیت در بازار بورس را بشناسید

باور داشته باشید که شناخت صحیح بازار سهام، بارها تاثیرگذارتر از داشتن تحصیلات لازم برای فعالیت در بازار بورس است. به هیچ وجه نباید یک ذهنیت فانتزی از بازار خرید و فروش سهام داشته باشید.

در این صورت آن را چون ظرف عسلی می بینید که باید تمام نان خود را در آن برده و بیرون آورید. در حالی که هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، نان شما داخل این عسل گیر کرده و حتی قادر به بیرون آوردن آن، نخواهید بود.

قرار نیست که چه با تحصیلات عالی در حوزه بورس و چه بدون هیچ گونه تحصیلات مرتبط، ظرف یک یا چند شب، سرمایه خود را چندین برابر سازید. موفقیت در بورس را باید به یک نردبان تشبیه کرد. نردبانی که با اشتباه بالا رفتن از هر پله آن، چند پله به پایین سقوط خواهید کرد.

بنابراین لازم است که تمامی گام ها را با احتیاط، مطالعه و شناخت کافی بردارید. بسیاری از مواقع دریافت مشاوره از متخصصان بورس، می تواند بسیار کمک کننده بوده و از هدررفت و زیان بینی سرمایه شما، جلوگیری به عمل آورد.

سرمایه گذاری در بورس، گاهی اوقات خیلی زود نتایج مثبتی را در پی خواهد داشت و برخی اوقات لازم است که ماه ها برای دریافت حد سود تعریف شده خود، منتظر بمانید.

این ربطی به میزان تحصیلات شما ندارد و ماهیت بازار بورس است که باید پیش از وارد شدن به آن، در نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید که در بازار بورس، شما به عنوان یک سهامدار، در واقع شکارچی هستید و باید برای شکار به موقع سهام، با هشیاری کامل کمین کرده باشید.

اگر تحصیلاتی در حوزه بورس و سرمایه گذاری داشته باشید، می توان به شما تبریک گفت. احتمالا شما با ضریب موفقیت بالاتری در بازار خرید و فروش سهام، فعالیت خواهید کرد و به آموزش های کمتری نیاز خواهید داشت.

اما این موضوع را نمی توانیم به شکل معکوس درست بدانیم؛ افراد فاقد تحصیلات مرتبط با بورس نیز به همان اندازه شانس دارند و شاید تنها به مقداری مطالعه و تلاش بیشتر احتیاج داشته باشند.

آموزش های ویژه

نسبت p/e

به قول حرفه ای های بورس، سود اصلی در بورس در خرید خوب است. پس در نتیجه خرید سهم در قیمت مناسب یکی از مهم ترین دلایل کسب سود در بورس است. چرا که اگر سهم را در قیمت خوبی خرید کرده باشیم از اصلاح قیمت و حتی ریزش بازار در امان خواهیم بود.

به عنوان مثال اگر سرمایه گذاری سهامی با p/e بالا را خریداری کند در روزهای رکودی و نزولی بازار انتظار کاهش قیمت زیادی از سهم می رود ولی اگر سرمایه گذار سهام با p/e مناسب را خریداری کند حتی در روزهای منفی هم دغدغه ای برای کاهش قیمت سهم نخواهد داشت.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *