بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس چیست؟ + ویدیو

بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس چیست و آیا باید برای موفقیت در بورس به سرمایه گذاری بلند مدت روی بیاوریم یا در سرمایه گذاری های کوتاه مدت به دنبال کسب درآمد از بازار سرمایه باشیم؟ در این مقاله تفاوت بین سرمایه گذاری بلندمدت و کوتاه مدت ذکر خواهد شد. معایب و مزایای هر یک نیز بررسی خواهد شد. بعنوان کسی که پول خود را در بورس می آورید باید به مرور راه و روش سرمایه گذاری در بورس را نیز یاد بگیرید.

بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس چیست؟

این سوالی است که تقریبا تمام تازه واردهای بازارهای بورسی دارند و بین دو خط سیر سرمایه گذاری بلند مدت و سرمایه گذاری کوتاه مدت، مردد می مانند. اما در ادامه بر آن هستیم تا این دو شکل سرمایه گذاری و تناسب سودآوری هر یک از آن ها در بازار بورس را مرور کنیم و ببینیم کدام یک از این دو فرم سرمایه گذاری و خرید و فروش سهام در بازارهای بورس، پاسخگوتر بوده و سودآوری قابل توجهی خواهد داشت.

 

تفاوت زمانی بین سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت در بورس

سرمایه گذاری در بورس از نظر زمانی معمولا به 4 دسته تقسیم می شود. نوسانگیری، سرمایه گذاری کوتاه مدت، سرمایه گذاری بلند مدت، سرمایه گذاری میان مدت. همانطوری که در عکس مشاهده می کنید.

بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس

با توجه به روحیات خود، میزان سرمایه که در بورس وارد کرده اید، می توانید مدت زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر یک از روش های انتخاب نیاز به آموزش بورس دارد. آموزش بورس مخصوصا در روش های نوسان گیری و کوتاه مدت بسیار ضروری است و بدون آموزش کافی معمولا منجر به ضررهای سنگینی می شود.

 

سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس

سرمایه گذای کوتاه مدت در بورس، نیازمند تحلیل های کاملا تخصصی تکنیکال و فاندامنتال است. به این شکل سهامدار باید فوق العاده و کاملا گوش به زنگ بوده و به صورت مرتب تحلیل ها را انجام داده و وضعیت سهام های مورد نظر خود را رصد کند.

خرید و فروش در شکل سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس، باید درست به موقع انجام شده و شاید حتی یک ساعت جا به جایی در انجام خرید و فروش سهم، به از دست دادن سود و زیان دیدن سهامدار منجر شود.

مثل تازه وارد ها نباشید!!

متاسفانه غالبا تازه واردهای دنیای بورس، به سرمایه گذاری کوتاه مدت روی می آورند و بی آن که شناخت درستی از سهم های مختلف داشته باشند، رفتارهای خرید و فروش هیجانی نشان داده و این باعث می شود که در کوتاه مدت دچار زیان شده و از فعالیت در بازار بورس سرد و مایوس شوند.

در حالی که بالا بردن میزان مطالعه در این بازار و خرید و فروش های منطقی تر، می توانست ضمن سودآوری، ریسک ها و استرس های همراه آن را نیز به اندازه قابل توجهی بکاهد.

از این جهت اگر به دنبال سودآوری از بازار بورس در شکل سرمایه گذاری کوتاه مدت و خرید و فروش های مقطعی هستید، حتما باید میزان مطالعه خود در بازار بورس را بالا برده و بر تحلیل های تکنیکال و بنیادی نیز تسلط کافی پیدا کنید.

در غیر این صورت ریسک شکست و زیان دهی سرمایه ای که در بازار بورس وارد کرده اید، به مراتب بالاتر از سودآوری خواهد بود که احتمالا انتظار شما را می کشد. این موضوع البته برای سهامداران بزرگ نیز همیشه در کمین است و ریسک زیان دهی در سرمایه گذاری های کوتاه مدت، چیزی نیست که بتوان آن را به صورت مطلق کنار گذاشت.

 

سرمایه گذاری بلند مدت در بورس

بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس، بصورت بلند مدت است. اما زمانی که صحبت از سرمایه گذاری بلند مدت در بورس به میان می آید، می توان با اطمینان بیشتری از سودآوری سخن گفت.

این چیزی است که در طول زمان بهتر حاصل شده و احتمال آن که شرکت های سهامی عام و حاضر در بورس، در طول زمان (به عنوان مثال یک نیم سال یا یک سال مالی)، به اهداف اقتصادی خود دست یافته و سودآوری های بزرگتری داشته باشند، به مراتب بالاتر خواهد بود. اگر خارج از دنیای سرمایه و اقتصاد نیز به این ماجرا نگاه کنید، منطق آن به وضوح مشخص خواهد بود.

یک شرکت که تعدادی هدف رشد و پروژه های اقتصادی در دست دارد، در طول زمان به آن ها دست یافته و به همین موازات سودآوری و رشد رتبه آن نیز در همان زمان اتفاق خواهد افتاد.

 

سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت در بورس

نکته: البته این به معنای آن نیست که لزوما و به صورت از پیش تضمین شده، تمام شرکت های سهامی عام و حاضر در بورس، در دراز مدت سودآور قطعی هستند و می توان با خیالی آسوده چشم بر نوسانات آن ها بست! قطعا این طور نیست و حتی در سرمایه گذاری های دراز مدت در بازار بورس نیز باید وضعیت را پیوسته دنبال کرده و از شرایط شرکت هایی که سهام آن ها را در اختیار دارید، مطلع باشید.

 

به زبان ساده

اگر به دنبال سودهای بزرگ در بورس هستید سهم را در قیمت مناسب خریده و هر از چندگاهی به سامانه معاملاتی سربزنید. هرگز نیاز نیست که روزانه معامله کنید. بیشترین بازدهی ها در بلند مدت به دست می آیند. معمولا سرمایه گذاری های کوتاه مدت همراه با استرس و ضرر است.

همین طور گاهی اوقات شرایط بیرونی اقتصادی کشور یا حتی جهان، بر وضعیت بورس تاثیر مستقیم گذاشته و باعث افت یا رشد قیمت سهم های مختلف می شود.

با این حساب در سرمایه گذاری بلند مدت در بورس نیز، احتمال سقوط های قیمتی وجود دارد و شما به عنوان یک سهام دار، برای پیشگیری از زیان دیدن سرمایه خود، باید پیوسته گوش به زنگ باشید و درست به موقع برای فروش سهام یا خرید آن اقدام نمایید. با این حال از سرمایه گذاری بلند مدت می توان به عنوان بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس نام برد.

 

انتخاب بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس

همان طور که در بالا مشاهده کردید، انتخاب بهترین نوع سرمایه گذاری در بورس و بازار سرمایه، تا حدود زیادی به پتانسیل های فردی سهامدار و یا شخصی که به تازگی قصد ورود به این بازار را دارد، بستگی دارد. به واقع سرمایه گذاری کوتاه مدت یا سرمایه گذاری بلند مدت، هر یک دارای مزایا و معایبی هستند که شخص با توجه به دانش بورسی خود و البته میزان ریسک پذیری که در خود سراغ دارد، باید به سراغ هر یک برود.

اگر خود را در شرایطی نمی بینید که بتوانید چه به لحاظ ریسک پذیری روحی و چه به لحاظ تسلط بر تحلیل ها، به اندازه کافی در بازار بورس قوی ظاهر شوید، یک راه حل جایگزین برای شما وجود دارد. به این ترتیب شما می توانید ضمن آن که از سرمایه گذاری در بازار بورس منتفع می شوید، ریسک های خود را به حداقل برسانید.

این روش جز سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بورس نیست. به این شکل استرس های ناشی از فراز و فرود سهم های مختلف را نخواهی داشت و خرید و فروش با سرمایه شما تحت یک صندوق سرمایه گذاری صورت می گیرد و گروه یا شخصی که تسلط بیشتری بر این دنیای بورس و قوانین آن دارند، تصمیمات خرید و فروش را (سبدگردانی)، انجام خواهند داد.

شما چه شکلی از سرمایه گذاری در بورس را ترجیح می دهید و چه تجربه ای از سرمایه گذاری کوتاه مدت یا سرمایه گذاری بلند مدت در بورس دارید؟

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *