بهترین نوع افزایش سرمایه کدام است؟

طبق چیزی که پیشتر توضیح دادیم، روش های مختلفی برای افزایش سرمایه وجود دارد و فارغ از این که بهترین نوع افزایش سرمایه چیست، هر یک از این روش ها دارای این مزیت است که بازگردانی برای شرکت تعریف نمی شود. به واقع در مدل کسب سرمایه از روشی چون دریافت وام، شرکت زیر بار بدهی جدید رفته و باید علاوه بر بازگردانی مبلغ وام، سود آن را نیز تامین نماید.

از این جهت می توان هر یک از ساختارهای افزایش سرمایه را برای شرکت های سهامی عام، به نوعی مناسب دانست. اما هر یک از این روش ها در مقطعی از زمان و بسته به شرایط شرکت و بازار، کارایی خاص خود را دارند و نمی توانیم به طور قطعی یکی را به عنوان بهترین نوع افزایش سرمایه معرفی کنیم.

 

بهترین نوع افزایش سرمایه

وارد ساختن نقدینگی، بهترین نوع افزایش سرمایه

اما به طور کلی می توان گفت که نوعی از افزایش سرمایه که به وارد ساختن نقدینگی و منابع مالی به شرکت سهامی عام، منجر شود؛ بهینه محسوب شده و می تواند اثربخشی بیشتری در فعالیت های آینده شرکت داشته باشد.

به طور مثال افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی ها، سرمایه ای به جمع سرمایه فعلی شرکت وارد نمی کند و در حقیقت نمی توان به عنوان عاملی جهت پیشرفت پروژه ها و فعالیت های شرکت روی آن حساب باز کرد. این الگو تنها یک جا به جایی حسابداری است و صورت های مالی شرکت را توازن و بهبود می بخشد.

 

 

اما الگوهای دیگر چون صرف سهام یا افزایش سرمایه از محل آورده نقدی می تواند به وارد ساختن نقدینگی به شرکت منجر شده و زمینه ای برای شروع فعالیت های جدید یا پیشبرد فعالیت های سابق باشد. از این روی در صورت امکان، این الگوها برای شرکت های بورسی، به مراتب سودمندتر خواهند بود. پس افزایش سرمایه از آورده نقدی بهترین نوع افزایش سرمایه است.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *