در کدام بازار سرمایه گذاری کنیم؟ بازار بورس یا بازار ارز دیجیتال

مدتی است که بازار ارز دیجیتال نیز بسیار داغ شده و بسیاری از سرمایه گذاران به سمت این بازار، تمایل پیدا کرده اند. جای دارد ببینیم در قیاس بین بازار بورس و بازار ارزهای دیجیتال، کدام یک چاقوی برنده تری دارند.

 

قیمت معاملاتی

در هر دوی بازار ارزهای دیجیتال و بازار بورس، قیمت واحد معاملاتی بر مبنای معاملات شکل می گیرد. به این صورت که قیمت پیشنهادی فروشنده، می تواند نرخ لحظه ای را تغییر دهد. اما با این وجود در بازار بورس تحلیل های منطقی مبتنی بر اعداد و داده ها وجود دارد که باعث می شود سودآور بودن خرید یک سهم یا زیان ده بودن آن را به میزان قابل توجهی، پیش بینی کرد.

به طور مثال در بازار بورس شما می توانید با به دست آوردن نسبت P/E و نیز پیش بینی قیمت سهام و وضعیت شرکت های بورسی، تحلیل های درستی داشته باشید. اما در بازار ارزهای دیجیتال، چنین ابزاری وجود نداشته و امکان در اختیار داشتن چنین تحلیل هایی را نخواهید داشت.

 

 

شکل سودآوری

در هر دوی این بازارها، با افزایش قیمت واحد معاملاتی (سهام یا ارز دیجیتال )، به سود دست می یابیم. به علاوه در شکل سهامداری بورس، به احتمال زیاد از محل تقسیم سود نقدی شرکت هایی که سهامدار آن ها هستید، به این مدل از سودآوری نیز خواهید رسید. بدیهی است که چنین چیزی را در بازار ارزهای مجازی شاهد نیستیم.

 

قانون مداری

قانونمند بودن معاملات و نظارت شدید بر بازار بورس و شرکت های عضو آن، مزیت بزرگی است که در بازار بورس داریم و سرمایه گذاری در این بازار، به هیچ وجه ریسک کلاهبرداری با خود همراه نخواهد داشت.

 

 

شراکت در سهام شرکت ها

از این گذشته مزیت دیگر بازار بورس نسبت به بازار ارز دیجیتال ، شریک شدن در سهام و مالکیت شرکت های بورسی با خرید سهام آن ها است. به این شکل شما می توانید با داشتن میزانی سهام، حق رای در آن شرکت سهامی عام داشته باشید.

 

زمان معاملات

روی دیگر سکه، به زمان معاملات بازمی گردد. در بازار بورس، محدودیت زمانی وجود داشته و تنها در روزهای کاری و از ساعت 9 صبح الی 12:30 ظهر، معاملات در بازار بورس میسر است. اما همان طور که می دانید در بازار ارزهای دیجیتال، امکان معامله در هر ساعتی از شبانه روز و در هر روزی از سال، میسر خواهد بود.

 

کارمزد معاملات

مورد دیگر که باید آن را به نفع بازار ارزهای دیجیتال بدانیم، کارمزدی است که در بازار بورس، بابت هر معامله، به نفع کارگزاری، سازمان بورس و … برداشت می شود. کارمزد معاملات در بازار ارز دیجیتال بسیار جزئی بوده و در بسیاری از موارد به صفر میل می کند.

 

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *