انواع سود عرضه اولیه کدامند؟

سود عرضه اولیه در گام های مختلفی به وجود می آید و اگر دقت نظر کافی نسبت به شرایط بازار و رفتارهای این سهم خاص داشته باشید، می توانید در دوره های زمانی مختلف، بهره برداری درستی از سودآوری آن داشته باشید.

انواع سود عرضه اولیه

انواع سود عرضه اولیه را می توان در گروه های زیر جای داد که هر یک می توانند در پس قبلی پیش آمده و یا در شرایطی حذف شوند. دقت داشته باشید که این تنها یک تحلیل با ضریب بالای تکرار است و نمی توان آن را به تمامی عرضه اولیه های بازار، تعمیم داد. گاهی اوقات سهم های عرضه اولیه، بر خلاف جریان آب شنا کرده و رفتارهای قیمتی متفاوتی از خود نشان می دهند.

سود اولیه عرضه اولیه

سود اولیه سهم های عرضه اولیه به همان سودی گفته می شود که پس از نخستین روز عرضه، پشت هم شکل گرفته و باعث می شود تا چند روز بدون توقف، شاهد به سقف رسیدن نرخ سهام باشیم. در این روزها شاهد صف خرید بی وقفه هستیم و قیمت سهام نیز هر روز به انتهای مثبت دامنه نوسان خود می رسد. این روال ادامه پیدا می کند تا جایی که صف خرید متوقف شده و خرید و فروش روال عادی به خود می گیرد. در این حالت سودآوری به شکل قبلی متوقف شده و حتی منفی می گردد.

سود ثانویه عرضه اولیه 

در صورتی که سهام عرضه اولیه پتانسیل آن را داشته باشد، پس از سپری شدن دوره سود اولیه و رسیدن به یک ثبات نسبی، شروع به جهش قیمتی متعادل کرده و رشدهای پله ای را پشت سر می گذارد. این اتفاق برای سهم های عرضه اولیه قدرتمند بیشتر اتفاق افتاده و با درصد کمتری می توان آن را به تمامی سهم های عرضه اولیه تعمیم داد.

سود بازار عرضه اولیه

در صورتی که شاخص بازار بورس سبز بوده و به طور کلی با رشد بازار مواجه باشیم، سهم های عرضه اولیه که به نسبت دارای وزن بیشتری هستند، از شرایط بازار بهره برده و یک سودآوری نیز به این شکل به سهامداران خود خواهند داد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *