افزایش سرمایه چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

افزایش سرمایه روش های مختلفی دارد، اما در کل زمانی که شرکت های حاضر در بورس به بودجه و منابع ریالی بیشتری نیاز پیدا می کنند، از فرمول افزایش سرمایه برای گسترش زمینه فعالیت های خود و بالا بردن پشتوانه مالی، استفاده می نمایند. با دانستن این که افزایش سرمایه چیست؟ باید برای خرید و فروش به موقع سهام های مختلف از شرکت های مادر، لازم است که نسبت به زمان آن، دقت داشته باشید.

همان طور که می دانید هر یک از شرکت ها، کارخانه ها و غیره میزان مشخصی بودجه و منابع مالی دارند که در صورت نیاز به چیزی بیش از آن، روش های مختلفی پیش روی خود خواهند داشت. دریافت وام سخت ترین و شاید در عین حال ساده ترین روش موجود باشد که به واسطه ضرورت بازپرداخت آن، شرکت را با چالش تازه ای روبرو خواهد ساخت. اما در بازار بورس، فرصتی به نام افزایش سرمایه وجود دارد که با احراز شرایطی به شرکت های بورسی داده خواهد شد و نیازی به بازپرداخت چون الگوی دریافت وام در آن وجود ندارد. افزایش سرمایه به شکل انتشار تعدادی سهام جدید در بازار بورس از سوی شرکت مادر انجام می شود و با فروش این سهام های منتشره به سهامداران، منبع مالی لازم برای شرکت تامین می شود.

به این شکل شرکت بورسی قدرت مالی خود را افزایش داده و می تواند از آن در زمینه های هدف خود اعم از پیشی گرفتن از رقبا، توسعه فعالیت های اقتصادی، شروع کردن فعالیت های تازه، پوشش دادن بدهی ها و غیره استفاده نمایند.

زمزمه های افزایش سرمایه شرکت های بورسی، باعث تغییر در نرخ سهام آن ها خواهد شد و غالبا انتظار داریم که با افزایش سرمایه یک شرکت حاضر در بورس، قیمت سهام آن روند صعودی به خود بگیرد. از این روی لازم است که به عنوان یک سهامدار، همیشه نسبت به این موضوع، گوش به زنگ باشید.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *