افزایش سرمایه خوب است یا بد؟ از نگاه سهامداران

در مطالب قبلی در مورد نحوه انجام افزایش سرمایه و انجام آن صحبت کردیم. افزایش سرمایه یکی از اتفاقاتی است که گاه و بیگاه در بازار بورس و فرابورس نام آن را در خصوص شرکت های مختلف می شنویم، اما این که افزایش سرمایه خوب است یا بد؟ را باید به این منوط بدانیم که شرکت به چه دلیلی افزایش سرمایه داده است. در اکثر مواقع افزایش سرمایه برای سهامداران آن شرکت، حرکتی موثر و مثبت ارزیابی شده و موجب رونق سهام خواهد شد.

افزایش سرمایه خوب

شرکت ها به دلایل مختلفی دست به افزایش سرمایه می زنند، اما در نظر داشته باشید که آثار روانی این اقدام در بازار بورس و تابلوی سهام، قابل توجه خواهد بود. اگر چه پس از انجام افزایش سرمایه، قیمت سهام کاهش خواهد یافت و این به ذات این اقدام و بالا رفتن تعداد سهام سهامداران بستگی دارد، اما حتی خبر افزایش سرمایه، باعث افزایش تقاضا روی آن سهم شده و این به تشکیل صف خرید و بالا رفتن قیمت سهام منجر خواهد شد.

البته همیشه افزایش سرمایه به ذات موجب بالا رفتن قیمت سهم نشده، بلکه اخبار ناشی از آن روی رفتار سهامداران بازار بورس اثر گذاشته و در بسیاری مواقع یک جریان هیجانی و بدون پشتوانه تکنیکی ایجاد می سازد که به هر ترتیب در نهایت به بالا رفتن قیمت سهام و سودآوری آن برای سهامداران فعلی منجر خواهد شد.

 

 

تنها در صورتی افزایش سرمایه را باید یک جریان مثبت و موثر بدانیم که سرمایه حاصل از آن در مسیر درستی به کار گرفته شده و پیش بینی ها و برآورده های قبلی شرکت برای به کار گرفتن آن در پروژه ها و فعالیت های اقتصادی، به ثمر لازم بنشیند. در این صورت می توان امیدوار بود که موفقیت های شرکت با این سرمایه تازه تزریق شده، به بالا رفتن ارزش کلی آن و در نتیجه بالا رفتن ارزش سهام منجر شود.

امیدوارم با مطالعه این مطلب و همچنین مطالب مرتبط توانای افزایش سرمایه خوب از بد را داشته باشید.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *