افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها چیست؟

یکی از راه های افزایش سرمایه که گاه و بیگاه توسط شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها است. در صورتی که شرکت دارای دارایی هایی چون بنای ساختمانی، زمین، ماشین آلات و … را داشته باشد که قابل ارزیابی مجدد باشند، از طریق ارزیابی مجدد این دارایی ها، امکان افزایش سرمایه وجود خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم زیاد شدن سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها را بررسی کنیم.

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

پس از درخواست برای ارزیابی مجدد دارایی های شرکت، ارزش مجدد آن ها در ترازنامه شرکت به روز رسانی خواهد شد. به این ترتیب به منظور حفظ ترازنامه شرکت، لازم است که میزان سرمایه آن افزایش پیدا کند. در نظر داشته باشید که همه چیز در ترازنامه نسبت به قبل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت، ثابت باقی مانده و تنها این فاکتور با تغییر همراه بوده است. بنابراین سرمایه شرکت افزایش می یابد تا همچنان ترازنامه در توازن قرار داشته باشد.

لازم به توضیح است که در روش افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت، قرار نیست رقم ریالی به شرکت تزریق شود و تنها با ارزیابی مجدد دارایی ها، صورت های حسابداری تغییر می کنند.

 

 

پس از افزایش سرمایه، تعداد سهام سهامداران فعلی شرکت افزایش خواهد یافت، اما به منظور حفظ همان ارزش ریالی، قیمت سهام به توازن میزان افزایش برگه ای، کاهش می یابد. از این روی قرار نیست تفاوتی در ارزش کلی سهام در اختیار هر سهامدار تغییر کند و در نهایت با تغییر تعداد سهام و قیمت هر سهم، ارزش دارایی سهام هر سهامدار، ثابت باقی می ماند. اما غالبا پس از انجام افزایش سرمایه، با افزایش قیمت سهام روبرو خواهیم بود.

همچنین لازم است که پیش از اقدام به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها شرکت، این موضوع در مجمع فوق العاده مطرح شده و مورد موافقت اکثریت سهامداران قرار بگیرد.

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *