سه استراتژی سرمایه گذاری در بورس را می شناسید؟

برای هر کاری نیاز به یک نقشه راه و استراتژی است. در این مطلب از سایت آموزش بورس قصد دارد در مورد سه استراتژی مهم  سرمایه گذاری در بورس صحبت کنیم. استراتژی ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

 

استراتژی رشد

استراتژی رشد به نوعی از فرمول سرمایه گذاری گفته می شود که سرمایه گذار با خرید سهام انتظار رشد قیمتی آن در یک محدوده زمانی خاص را دارد. برای انجام این استراتژی، باید اطلاعات خوبی از شرکت ارائه دهنده سهام داشته و بدانید چه زمانی نسبت به خرید و فروش سهم آن اقدام کنید.

توجه داشته باشید که برخی از شرکت های بورسی در یک برهه زمانی خاص پیوسته بر مدار رشد قرار دارند و با خرید سهام این شرکت ها می توانید به سود مناسبی دست یافته و سرمایه تخصیص یافته تان به آن سهام، با رشد و شیب صعودی همراه شود.

 

استراتژی ارزش

در الگوی ارزش، باید سهام شرکت هایی را جهت خرید انتخاب کنید که در حال حاضر قیمتی کمتر از ارزش حقیقی خود دارند. این افت قیمت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و حتی بر اثر یک شایعه کاذب به وجود آمده باشد.

به هر ترتیب این یک شانس طلایی برای شماست که طبق استراتژی ارزش، سهامی که قیمت آن از ارزش واقعی اش کمتر بوده را خریداری کرده و به سود خوبی پس از رشد آن دست یابید.

 

استراتژی ترکیبی

اما استراتژی ترکیبی همان طور که از نام آن می تواند حدس زد، ترکیبی از دو استراتژی قبلی است. با ترکیب استراتژی رشد و ارزش، ریسک در معاملات بورسی شما کاهش می یابد. در این الگو علی رغم این که به دنبال سهام های با قیمت کمتر از ارزش واقعی هستید، شرکت هایی را انتخاب می کنید که رو به رشد قرار داشته و پیش بینی افزایش قیمت سهام آن ها می شود.

نکته: با این همه در نظر داشته باشید که بازار بورس غیرقابل پیش بینی قطعی بوده و هرگز نمی توانید در مورد وضعیت آتی آن، پیش بینی قطعی داشته باشید. شما تنها باید با مطالعه و دنبال کردن بی وقفه این بازار، نتیجه گیری های منطقی داشته و تصمیمات معاملاتی خود را بر آن مبنا بچینید.

 

تجربیات یک بورسی

حقوقی ها چگونه شما را فریب می دهند؟ (دریافت سیگنال از خرید و فروش حقوقی)

این نوع فروش حقوقی مهم نیست!

بعضا ما مشاهده می نماییم سهمی بر فرض مثال ۳۰% افت داشته و نفس های آخر خود را سپری میکند. در همین حین یک حقوقی، فروش های آبشاری خود را شروع می نماید. حال بایستی سوال کرد که آیا این فروش، نشانه بدی است؟

جواب خیر می باشد. بطور مثال فروش حقوقی می تواند دستوری باشد و مثلا در انتهای مال برای تامین حقوق پرسنل درحال فروش است.

 

این نوع خرید حقوقی بسیار خطرناک است!

در بخش خرید نیز همه خریدهای حقوقی نشانه خوبی به شمار نمی رود. بطور مثال بعضی از اوقات کد های خاص حقیقی که در سود هستند، با هماهنگی تعدادی زیادی از سهم خود را به کد حقوقی می فروشند. بعد از این فروش قیمت سهم بشدت کاهش می یابد. در واقع این نوع خرید حقوقی نوعی فرصت خروج محسوب می شود.

 

فریب حقوقی ها را نخورید!

با ارائه مثال های بالا متوجه شدیم که لزوما هر خرید حقوقی نشانه خوب و هر فروش حقوقی نشانه بدی نیست. با دانستن نکاتی که در فایل زیر گفته ایم(همراه با مثال های واقعی و متعددی)، دیگر هرگز فریب حقوقی ها را نخورده و ضرر نخواهید کرد. نکاتی که در جایی گفته نمی شود.

 

در این فایل چه تجربیاتی نوشته شده ؟

 1. توضیحات کلی در مورد حقوقی های بورس
 2. حقوقی سهم شما خوب است یا بد؟ نحوه تشخیص با مثال
 3. حقوقی سهم شما چقدر قدرت دارد ؟ (ضعیف است یا قوی) با مثال
 4. دستکاری نسبت ها توسط حقوقی با ارائه مثال های متعدد
 5. چرا حقوقی ها بعد از سقوط سهم باز فروشنده هستند؟
 6. کدام نوع خرید حقوقی باعث افزایش قیمت سهم می شود؟ با مثال های واقعی و متعدد
 7. آموزش با مثال و ساده تحلیل حرفه ای با استفاده از نوع خرید و فروش حقیقی ها
 8. در چه مواقعی فروش حقوقی منجر به کاهش قیمت سهم نمی شود؟
 9. با کدام نوع خرید حقوقی ما هم باید بخریم ؟ با مثال واقعی
 10. با کدام نوع فروش حقوقی ما هم باید بفروشیم؟ با مثال واقعی
 11. بررسی چند سهم که بدترین و بهترین حقوقی ها را دارند

 

این فایل بر اساس تجربیات سه حقوقی مطرح بازار نوشته شده است !
 • تعداد صفحات : 60 صفحه همراه با عکس، نمودار، جدول و …
 • قیمت : 15,500 تومان

 

 • پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل در تلگرام : @wiki55

بعد از مطالعه این فایل می توانید کلیه رفتارهای حقوقی را متوجه شوید. با دانستن این نکات تا حد زیادی از ضررهای شما در بورس کاسته خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *